środa, 28 kwietnia 2021

Biały rumak

Konie są szczególnymi zwierzętami. Są jak gdyby aniołami wśród zwierząt. Poruszają się niesamowicie i pięknie. Podczas II wojny światowej polskie konie  były w służbie narodu, tak jak ich jeźdźcy- żołnierze. Wiele koni zginęło.

Artyści często malują portrety koni, realistyczne, lub abstrakcyjne. To temat bardzo popularny wśród artystów. Jazda konna, choć tak niebezpieczna, jest niezwykle fascynująca. Jadąc konno człowiek czuje się, jak w bajce. Potem czyści się ciało konia miękką szczotką, czyści się też jego kopyta. Potem karmi się rumaki, głaszcze się je po grzywie, nozdrzach.

Czy ktoś z Was galopował kiedyś bez siodła, tzw. metodą indiańską? Jest to trudne, ale wtedy człowiek czuje się zespolony z ciałem konia, może przeżyć jazdę swojego życia, np. szpalerem pośród ośnieżonych świerków. Piękne konie arabskie są rozpieszczane, mają cudowne życie. One nie potrzebują pomocy. Pomocy potrzebują polskie konie, które w transportach śmierci jadą do zagranicznych rzeźni. 

Jeżeli masz naprawdę dużo pieniędzy, to wykup kilka koni z transportu śmierci i zrób dla nich schronisko, daj im opiekę i emeryturę. One bardzo potrzebują pomocy człowieka, bo kiedyś były piękne, a teraz stare i chore mają zostać po prostu mięsem.

Człowiek nie może i nie powinien być weganinem. Ale powinien pomagać zwierzętom w inny sposób. Jeżeli masz dużo pieniędzy, to zrób coś dobrego, a nie pożałujesz. Możesz również kupować karmę i darować ją schroniskom dla psów i kotów.

Twoje dobre czyny pójdą za Tobą na Drugi Brzeg. Twoje pieniądze tam nie pójdą, ale Twoje dobre czyny tak.