środa, 5 maja 2021

Siła człowieka

Prawdziwą siłę człowieka stanowi szacunek do siebie samego. Ale jest on wtedy tylko, gdy pielęgnujemy swoje kryształowe serce. Gdy mamy zasady, których nigdy nie zdradziliśmy. Gdy wartości są dla nas ważniejsze od pieniędzy. Gdy wiemy, czym są te wartości. Szacunek dla samego siebie jest najważniejszy z wszystkiego.

On daje człowiekowi prawdziwą wolność. W Twoim domu otworzy się prawdziwy Kosmos, gdy będziesz szanował siebie, swoje przekonania, swoje zasady. Bo Twoja dusza sama wie o tym, którędy ma podążać Szanując siebie nawiązujesz piękny kontakt ze swą duszą. I w nocy, gdy nie śpisz- poczujesz Kosmos w swym domu. Nigdy nie pozwalaj , aby ktoś Cię prowadził. Jak powiedział pewien aktor „ najlepszą radą jest to, aby nie słuchać żadnych rad”. Mądre słowa.

Wysłuchaj swojej duszy, czego ona pragnie w swej głębi? Pod osłoną nocy możesz usłyszeć to wyraźnie. I nie potrzebujesz żadnych autorytetów, żeby wiedzieć WSZYSTKO. Szukaj po prostu w sobie. Pod osłoną nocy staje się cisza. Jeśli przeniknie ona do twego wnętrza- wtedy będziesz wiedział. Wiedział to, jak masz żyć i jak masz postępować. I jakich wyborów masz dokonywać.

Pewna kobieta powiedziała mi kiedyś „ w Tobie jest cisza”. Wielu ludzi chciałoby to usłyszeć. Ale jakie było Twoje całe życie? Czy szanowałeś siebie, czy pielęgnowałeś swoje kryształowe serce? Czy po prostu kochałeś? Całym sercem, całą swoją duszą? Jeśli tak było, to zagości w Tobie cisza. I ta cisza wewnątrz jest tym, co najpiękniejsze w człowieku.

Ludzie niekiedy boją się tej wewnętrznej ciszy. I zagłuszają ją w różny sposób. Dlaczego? Może boją się tego, że kiedy znajdą swoją ciszę- staną się tak silni, aż niepokonani. Bo właśnie tak się stanie. Jak mam Ci to opowiedzieć? Kiedy już w Twoim domu w nocy, otwiera się Kosmos i Ty to czujesz- jesteś na dobrej drodze.

Szanuj siebie, pomimo wszystko, pomimo tego, co dzieje się w Twoim życiu. Pomimo wszystkich przeciwności losu- szanuj siebie. Ty jesteś swoją siłą, i mocą i ciszą w sercu.

Szanuj siebie.