sobota, 29 maja 2021

Ciało

Ciało człowieka jest pojazdem dla jego duszy. Tak, jak samochód jest ludzkim pojazdem. O swój samochód trzeba dbać, nie ulega wątpliwości. Tak samo trzeba dbać o ciało, organizm. Ale ciało posiada jedną bardzo ważną cechę. Posiada ono jak gdyby własną świadomość, która jest niezależna od duszy, czyli od tego, czym jest człowiek.

Nasze ciało jest trochę niezależnym bytem. Oczywiście bez ludzkiej duszy tu na Ziemi, nie mogłoby żyć. Ale na pewno posiada jakiegoś swojego ducha. Jeżeli traktujesz dobrze swoje ciało, to  ono potrafi się odwdzięczyć. Np. tym, że nie będziesz chorował. Albo tym, że będziesz wyglądać ładnie, promiennie, że będziesz poruszać się pięknie i harmonijnie. Ciało męskie będzie wyglądać silnie, będzie miało magnetyzm.

Wielu ludzi nie wie o tym, że ich ciała czują i wiedzą, a może nawet myślą. Zastanów się, czy nie zadziwiło Cię nigdy Twoje ciało? Ono potrzebuje nie tylko dobrego odżywiania, ono potrzebuje odpoczynku. Nie wykonuj pracy ponad swoje siły! Wykonuj ćwiczenia , ale bez zbytniego wysiłku. Dawaj mu spacery, leśne i morskie powietrze. Dawaj mu taniec- jest doskonały dla zdrowia. Daj mu również miłość.

Kochać siebie, to nie znaczy głaskać się, lub powtarzać, jaki ja jestem wspaniały! Jeżeli masz dzieci, to wiesz, co znaczy wychowywać je rozsądnie. Ciało jest jak gdyby Twoim dzieckiem, wymaga rozsądnego traktowania.

Po pewnym czasie nawiążesz prawdziwy kontakt ze swoim ciałem, a ono wiele razy Cię zadziwi. Ono potrafi zadziwić swego właściciela i to nawet niesłychanie. Ale musisz mieć świadomość tego, że ono żyje tak , jak Ty żyjesz. Że jest bytem odrębnym, choć połączonym z Tobą do śmierci.

Za dobre traktowanie ono Ci się odwdzięczy. Nie wolno katować swych ciał byle jakim odżywianiem, używkami, pracą ponad siły. Ciało potrafi się bać takiego właściciela. Nie będzie miało siły się regenerować, będzie chorować, będziesz czuł ból i cierpienie organizmu. A w końcu umrzesz przedwcześnie i w bólach.

Traktuj je jak swoje dziecko. Albo jak dar, bo rodząc się – dostajemy w prezencie wspaniały organizm, skomplikowany. Trzeba dbać o to, co się dostaje. Wtedy nasze ciało rozkwitnie! Trzeba mu też ufać i nauczyć się rozpoznawać, czego ono potrzebuje.

Ono wiele razy Cię zadziwi. Ale pamiętaj, że ciało jest delikatne i kruche. Tak, jak życie. Bo człowiek, czy zwierzę na Ziemi nie żyje bez swego ciała.  Dbaj o ten wielki dar, jakim jest Twoje ciało. Nawiązuj z nim kontakt, by wiedzieć, czego ono potrzebuje.

Jeśli jesteś chory, Twój organizm ma zdolność regeneracji. W chorobie dbaj o siebie jeszcze bardziej, bo wtedy ciało potrzebuje więcej wsparcia. Obserwuj wszystko, co dotyczy Ciebie. Możesz bardzo długo być zdrowy i mieć młody wygląd. Postępuj rozsądnie. Ale równie ważna jest Twoja dusza, bo to istota Ciebie. Nie zaniedbuj niczego.