piątek, 23 kwietnia 2021

Sztuka pokarmem dla duszy

Tak, jak nasze ciała i organizmy potrzebują najlepszego ODŻYWIANIA, tak samo dusza ludzka potrzebuje odżywić się i zregenerować. Doskonałym pokarmem dla duszy jest kontakt z wielką sztuką, czyli taką, którą wytwarzają prawdziwie utalentowani artyści. Taki artysta jest wybrańcem, bo potrafi tworzyć pokarm najwyższej jakości dla ludzkich dusz.

Muzyka, teatr, malarstwo, rzeźba, czy inne dziedziny sztuki wpływają na ludzi kojąco, zatrzymują ich na chwilę, oddalają prozę życia. Dusza karmi się sztuką! Wojownik Dobra też musi nakarmić swą duszę, a nie tylko organizm. Wtedy powstaje w człowieku harmonia. Prawdziwie wielkie dzieło sztuki powinno żyć, emanować silną energią i poruszać czułe struny naszego ducha.

Należy wybierać uważnie imprezy kulturalne, typu koncerty, czy wernisaże. Bo w sztuce wykonanej przy pomocy zła, to właśnie zło może nas zaatakować psychicznie i duchowo! Należy najpierw dowiedzieć się jak najwięcej, kim naprawdę jest artysta, czy Wojownikiem Dobra, czy też opętanym przez złe siły. Niektórzy artyści, kiedy niewłaściwie się odżywiają, też nie wytworzą wielkiej sztuki. Ich dzieła nie będą Was karmić, bo wytworzone są w wielkim bólu psychicznym i duchowym.

A artyści, którzy są opętani przez złe siły wytworzą sztukę, która z kolei będzie bolesna dla odbiorcy. I poczują oni powiew zła, zamiast piękne doznania estetyczne. Bardzo dokładnie wybierajmy artystę, którego dzieła chcemy kontemplować! Musi być on Wojownikiem Dobra, wtedy jego sztuka przyniesie Wam wielki pożytek.

Bo świat traktuje sztukę zbyt jednolicie, oceniając dzieła pod kątem artystycznym, czy też sławy, jaką ma dany twórca. Jest to błąd! Człowiek powinien się dowiedzieć kim jest artysta, bo tak jak pisałam wcześniej- artysta w sidłach zła wytwarza sztukę szkodliwą dla odbiorców. A artysta o dobrym, kryształowym sercu wytworzy sztukę, która będzie niebiańskim zbawieniem dla Waszej duszy i nakarmi ją dobrze na wiele miesięcy.

To nieprawda, że twardzi , zaprawieni w bojach Wojownicy nie potrzebują kontaktu ze sztuką. Oczywiście, że potrzebują tego pokarmu. Można wybrać dzieła sztuki nowoczesnej, ważne, aby ten kontakt Was uskrzydlał. Abyście czuli, że to dzieło sztuki ŻYJE.

I najlepiej niech wypływa z polskiego, wolnego serca! Każdy, niezależnie od wykształcenia, czy wykonywanej pracy, potrzebuje kontaktu z prawdziwą sztuką. Kiedyś zaprosiłam na swój wernisaż pewną panią, która na co dzień wykonywała nudną, fizyczną pracę.

Bardzo mi dziękowała, że mogła być na wernisażu. Powiedziała, że to było niezwykłe przeżycie i jak się wyraziła „ mogła się dokulturalnić”. Pamiętajcie, Wojownik Dobra musi karmić swe ciało i duszę, wszystko musi być zadbane. Wtedy są efekty, psychiczne, fizyczne, duchowe. Musi również czyścić swoje kryształowe serce, aby nie osiadł na nim żaden pył.