niedziela, 2 maja 2021

Piękno.

W tym poście kilka porad, dotyczących zdrowia i urody. Gdy byłam w polskich górach, w Zakopanem- spotkałam tam zakonnika, starszego człowieka. Powiedział, że naturalnym źródłem magnezu jest ciemne kakao, ale specjalnie przygotowane. Należy je pić bez mleka i cukru. 2 łyżki kakao zalewamy wodą przegotowaną, ale nie gorącą, tylko lekko przestudzoną. Należy ten napój pić codziennie. Jest niezwykle zdrowy, a do smaku można się przyzwyczaić.

Z innych napojów polecam herbatkę z bratka, połączoną ze skrzypem polnym- na piękną cerę i włosy!Należy wybierać produkty o działaniu antyoksydacyjnym. Jedzenie surowych żółtek i marchewki pomaga na piękny koloryt cery, ale powoduje też zdrowe oczy- do późnego wieku.

Zdrowe są warzywa korzeniowe- biała rzodkiew, czarna rzodkiew, rzodkiewka, korzeń pietruszki- postarać się, aby były ekologiczne. Niezwykle zdrowe są amarantus i kasza jaglana, ale koniecznie kupujcie ekologiczne, bo inne są pryskane trucizną- pestycydami. Codziennie, dla zdrowia i urody należy zjeść 2 łyżeczki ziaren sezamu i lnu. 

I bardzo szkodliwe są ziemniaki, bo zawierają cukry złożone, powodujące tycie i szereg chorób. Należy zrezygnować w swojej diecie z ziemniaków. Uważaj na to, co spożywasz, bo może to być trucizna. Zrezygnuj z kawy, bo ta używka jest szkodliwym narkotykiem, który jest dodatkowo pryskany pestycydami. Ważny jest kolagen i tłuszcze zwierzęce.

I pamiętaj zasadę, że „ myśli nasze tworzą nasze oblicze”. Piękno duszy wychodzi na zewnątrz, ale trzeba mu pomóc zabiegami i ODŻYWIANIEM.