poniedziałek, 29 listopada 2021

Kontrola

W górskiej miejscowości w Polsce jest mały kościółek, tam obok wiszącego zegara umieszczony jest napis „ Jedna z tych godzin może być Twoją ostatnią”.

Czy Ty rozumiesz, czym jest życie i że ono się kończy? Jeżeli życie wypełnione było dobrą treścią, to wtedy miało ono sens. To wtedy nie będziesz żałował, że żyłeś. I będziesz czuł, że żyłeś pięknie, że coś pokazałeś, coś dałeś światu. 

Nazywając dobrych ludzi Wojownikami Dobra, chciałam pokazać to, że trzeba walczyć o siebie, o swoją godność, o godność świata. Ale także o naszych bliskich, przyjaciół. I często trzeba walczyć o swoją Miłość. I trzeba walczyć także ze swymi skłonnościami, jeżeli jesteśmy od czegoś uzależnieni.

Jeżeli podejmiesz tę walkę, to może być ona na różnych frontach. Ale jeżeli ją podejmiesz, to wtedy uzyskasz nad swym życiem KONTROLĘ.

I musisz się nauczyć reagować szybko i bezbłędnie, na nieprzewidziane sytuacje. Chodzi o to, abyś cały czas miał kontrolę nad swoim życiem. Wtedy minimalizuje się stres, który jest zabójczy dla zdrowia.

Ludzie, którzy są medium mają większą możliwość zapanować nad chaosem życia, ponieważ mają parapsychiczne zdolności, które im pomagają. Mają też często zdolność jasnowidzenia.

Ale jestem przekonana o tym, że zwykły człowiek może za pomocą ćwiczeń rozwinąć w sobie ten dar, chociaż w mniejszym stopniu, niż medium.

Wystarczy się zastanowić, że każdy posiada intuicję, lub to, co nazywają przeczuciami. Należy to wyostrzyć, wsłuchiwać się w siebie i być uważnym. Co Ci chce powiedzieć w danym momencie Twoja intuicja? Taka obserwacja siebie może być bardzo ciekawa.

To ważne, aby zapanować nad swym życiem. I temu służy dbałość o zdrowie i wsłuchiwanie się w potrzeby swego ciała, ale i swojej duszy.

Otaczaj się pięknymi przedmiotami i prawdziwą sztuką. Tak, jak pisałam wcześniej ważne jest, aby artysta był człowiekiem dobrym i szlachetnym. To jest prawdziwa wartość dzieła, a nie sławne nazwisko. To dzieło sztuki musi Ci pomagać. Aby tak było powinieneś nawiązać z nim kontakt za pomocą swojej intuicji i uczuć. Musisz to wszystko wyszkolić dobrze.

W tej ostatniej godzinie swego życia, Ty powinieneś czuć, że żyłeś jak człowiek wolny, że szerzyłeś dobro i miłość. I że nie bałeś się o to walczyć, a Twoim mieczem były wartości i zasady dobra. Wtedy nie umrzesz, tylko odejdziesz delikatnie i pięknie z tego świata. A w swej nowej rzeczywistości będziesz miał się czym pochwalić!

Wielu Polaków ma problem z utrzymaniem prawidłowej wagi. Należy nad tym przejąć kontrolę. We wcześniejszych rozdziałach dawałam wiele wskazówek, dotyczączych odżywiania. KONTROLA nade wszystko. Należy ważyć się często. Jeśli Twoja motywacja , by schudnąć jest za słaba, to należy ją podbudować. Sam powinieneś wiedzieć, że chcesz być zdrowy i wyglądać dobrze. Kluczem do tego może być to, co pisałam wcześniej. Nie jedz, tylko się odżywiaj, daj sobie najlepsze składniki.

Może masz własne sposoby, by się zmotywować. Zrób wszystko, by uzyskać kontrolę nad swoją wagą i nad odżywieniem swego organizmu. To co jest zdrowe, zazwyczaj dobrze nie smakuje. Ale można się przyzwyczaić i spożywać te zdrowe produkty.

A w nagrodę 2 razy w miesiącu można „zaszaleć” i zjeść sobie słodycze, czy coś bardzo dobrego, niekoniecznie zdrowego. Ale powtarzam- 2 razy w miesiącu, nie częściej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz