sobota, 4 grudnia 2021

Silne uczucia

Znana jest siła emocji. Jeśli ktoś nad nią nie panuje, to w jego życiu pojawia się chaos. I może nawet, poprzez nie kontrolowane emocje- zniszczyć swoje życie.

Jak panować nad emocjami? Należy być świadomym, że one się pojawiają. I trzeba być silniejszym, niż emocje, trzymać je w ryzach. To jest bardzo ważne! Bo można nawet zginąć, lub popełnić wielki błąd, jeśli człowiek nie ma nad sobą kontroli.

Jeszcze silniejsze są uczucia. Miłość, ale również namiętność. Twoje ciało nie może panować nad Tobą. Ale żeby tak było, to musisz je zrozumieć. Nie walczyć z nim, tylko je pojąć. Ludzie silni i świadomi życia z reguły są odporni na uzależnienia. Miłość nie powinna uzależniać, bo może wtedy stać się krzywda Tobie, lub komuś.

Prawdziwa miłość daje raczej wolność duchową. Uzależnienie od kogoś jest zgubne i poniża człowieka. Zachowaj swoją wolność i niezależność, bądź stabilny. Musisz zrozumieć swoje ciało, by nie zniszczyła Cię namiętność. Nie jesteśmy zwierzętami. Ogień w miłości nie może być narkotykiem! Nie może Cię spalić.

To samo dotyczy utalentowanych, prawdziwych artystów. Sztuka nie może ich spalić, zniszczyć. Tak, jak trzeba uważać z wyrażaniem miłości, tak samo trzeba uważać też z wyrażaniem wielkiej sztuki. Mamy kruche organizmy, podatne przecież na śmierć. Musisz uważać z tym, co jest w Tobie ogniem. Chcesz przecież żyć, walczyć i wyrażać siebie. 

Aby kochać prawdziwie- trzeba opanować wewnętrzny ogień. To dotyczy również artystów. Oni też muszą opanować swój ogień, swą sztukę wyrażać ostrożnie. To jest bardzo trudne- pomóc ukochanej osobie, którą dręczy namiętność miłości, lub też sztuki. Wielcy artyści są często wręcz kulą ognia. A ogień spala i może zniszczyć ich ciało, a nawet duszę. Należy pomóc im się opanować i odpocząć.

Jest powiedzenie „mądra miłość’’. To taka, która pomaga, a nie szkodzi. Więc musisz pomóc sobie, lub ukochanej osobie. Zgasić wielki pożar. Emocja powinna być tylko przyprawą życia. A uczucia jego skarbem. I to wielkim skarbem, drogocennym.

Niech życie płynie spokojnie, chroń to, co jest najcenniejsze!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz